SOP mācības 17. Pretgaisa aizsardzības bataljonā

L-70 tēmeklis

L-70 tēmeklis

Šoreiz slīpējām un uzlabojām standartizētu procedūru funkcionalitāti, ko saucam arī par SOP (Standart Operation Procedures), pretgaisa aizsardzības, kājnieku vienības un izlūku savienībā.

Brīdinājuma pavēle, situācijas apraksts un uzdevumi saņemti. Redzēs, cik daudz zemessargu līdz uzdevuma izpildei tos būs ielāgojuši, atcerējušies un ņēmuši vērā. Pēc tam saņemam ieročus, munīciju un rācijas, veidojam maketus.

Dienas laikā nodarbināti ir rotas virsseržants, vada seržants, izlūki un nodaļu komandieri. Pārējiem jāmācas izmantot ikvienu brīvu brīdi, lai bez vajadzības netērētu enerģiju, bet mācītos uzlādēt organisma baterijas no jebkuras avota vienības. Vienīgi jāseko līdzi, lai asinis nesabiezē par daudz no šķietami ilgās gatavošanās nakts maiņai, jo pārāk liels atslābums nav labs kompanjons.

Kamēr vieni lādē baterijas, citi darina šedevrus. Izlūka un sakarnieka kopdarbs – “džungļu antena” jeb viens no ārkārtas antenu paveidiem. No vadiem un zaru līstēm taisīto antenu izmanto, kad rūpnieciski ražotās antenas nav pieejamas vai ir nepietiekamas konkrētajam uzdevumam. To var pielāgot pat noteiktai frekvencei, palielinot darbības rādiusu. Lauru vainags speciālistu apmācībām un kolēģu intelektuālajai saspēlei!

Džungļu antena

Džungļu antena

Pēcpusdienā sausais treniņš, kā paši zemessargi sauc mount un dismount – veiklas iekāpšanas un izkāpšanas vingrinājums no transporta līdzekļa, ieņemot riņķveida aizsardzību pēkšņa uzbrukuma gadījumā. Jaunie veic stirnu un buku cienīgus lēcienus, nobriedušākie – gluži ne kā tīģeri, bet kā tīģerpitoni gan, cenšas ieslīdēt un izslīdēt no braucamlīdzekļa.

Dismount

Dismount

Sagatavojam automašīnas tā, lai nokļūstot uzdevuma izpildes vietā, pāris minūšu laikā spētu tās pilnīgi nomaskēt. Visu atstrādājam līdz sīkumam. Pēc vakariņām veicam atkārotas ieroču un ekipējuma pārbaudes, uzkrāsojamies. Viens otrs jau apguvis kamuflāžas mākslu tādā līmenī, ka pat hameleons skaudības dēļ sajauktu vajadzīgo maskēšanās krāsu, diskreditējot sugas iedzimto maskēšanas prasmi.

Vienība ir gatavībā. Mirkli pēc komandas paķeram somas, lēciens mašīnās, un esam jau kustībā. Nonākot savā atbildības rajonā, mūs sagaida izlūku vienība, izvēršamies apvidū.

L70 izvērsts

L70 izvērsts

Visi atrodas savās pozīcijās, ir pilnīgs klusums, lai varētu saklausīt pat niecīgāko troksni, kas liecinātu par “ienaidnieka” tuvošanos. Pēc noteikt laika, papildu sargi ir noņemti, paliekot tikai galvenajiem sargposteņiem. Iestājas rutīna, kuras laikā vieni atrodas sargposteņos, bet pārējie atpūšas.

Tā kā vadiem ir dažādi uzdevumi, ir dažādi piedzīvojumi un redzējumi uz notiekošo. Bija kontakts, bija kļūdas, tāpēc ir daudz ko pārrunāt, daloties pieredzē iekšējā sarakstē. Kā ierasts, mācību nobeigumā vada seržanta novērtējums un kopsavilkums par notikušo.

Par ko bija kopsavilkums? Pievienosies Zemessardzei, uzzināsi!