Skabarga 2015

Skabarga 2015

Skabarga 2015

No šī gada 30.oktobra līdz 01.novembrim norisinājās ikgadējas ZS 17.PABN gada noslēguma mācības “Skabarga 2015”, Ādažu poligonā.

Mācībām bija definēti vairāki uzdevumi:

Viens no galvenajiem uzdevumiem, pilnveidot Pretgaisa aizsardzības baterijas kaujas šaušanas iemaņas, ar pretgaisa 40mm artilērijas L-70 lielgabaliem, pa zemes mērķiem. Uzdevums tika veikts papildus apmācot ZS 44. un 46. Kājnieku bataljona zemessargus. Mācību pakārtotais uzdevums, uzsākt jauno zemessargu pamatapmācības kursu, tiem zemessargiem, kuri pievienojās bataljonam oktobra mēneša laikā. Papildus, lai pilnveidotu zemessargu individuāls kaujas iemaņas tika organizētas vairākas atsevišķas kvalifikācijas paaugstināšanas vai zināšanu nostiprināšanas apmācību stacijas. Minot dažas: darbs ar karti, individuālas kaujas iemaņas, darbības ar ieroci un neatņemama sastāvdaļa individuālās kaujas šaušanas vingrinājumi. Īpašs atsevišķs uzsvars mācību laikā tika veltīts bataljona Izlūku vada personālam, kas tika realizēts ciešā sadarbībā ar SzS KBde instruktoriem.

Kopējs bataljona mācību uzdevums, pilnveidot dažādu apakšvienību kaujas spēju savstarpējo sadarbību. Mācību ietvaros tika pilnveidoti bāzes aizsardzības elementi, pretgaisa ieroču sistēmu aizsardzība, kā arī apakšvienību vienību izvirzīšanās uz kontaktu. Kolektīvie mācību taktiskie uzdevumi tika atstrādāti sadarbībā ar NBS Instruktoru skolas kursantiem.

Mācības bija labs pamats, lai nospraustu turpmākos vienības attīstības soļus, nākošajam 2016 apmācību gadam. Galvenais uzsvars nākamajā gadā attīstīt vienības pretgaisa aizsardzības spējas, pilnveidot individuālas kaujas iemaņas un attīstīt savstarpējo apakšvienību savietojamību ar citām NBS vienībām.