Par āliņģi un citiem pīlāriem

Ziemas izdzīvošanas mācības

Ziemas izdzīvošanas mācības

Prāts un ķermenis ir mūsu kritiskie ieroči. Labākais bruņojums nepalīdzēs, ja nebūs motivētas prāta sadarbības ar fiziski labi sagatavotu ķermeni. To apgalvo vispusīgās fiziskās sagatavošanas speciālisti ar treneri Alvi Stankēviču priekšgalā, kurš viesojās ar īsu ievadlekciju š. g. 28. janvārī 17. Pretgaisa aizsardzības bataljonā.

Fiziskā un mentālā izturība, zibenīga reakcija, adaptācijas spējas un virkne citu īpašību ir nepieciešamas prasmīgam Latvijas aizstāvim, teic treneris. Mūsu fiziskā sagatavotība balstās uz četriem pīlāriem:

  • izturība;
  • spēks;
  • ātrums;
  • lokanība un koordinācija.

Organisma spējas ir daudzkārt lielākas, nekā mēs iedomājamies, vienkārši mēs to nezinām, turpina Alvis.

Pelde āliņģī bija tikai tests, kā dažādi trenēti organismi reaģē uz paredzamiem un neparedzamiem ārējiem faktoriem. Vienam var iestāties šoks, savukārt trenētam – tas ir kā atspirdzinošs SPA. Te nav traki, vai vienkārši izrādīties griboši ļautiņi. Te ir uz attīstību orientēti zemessargi. Te ir ilgtermiņā mērķēts treniņš uz labāko psiholoģisko un fizisko attīstību izglītotu instruktoru vadībā, ievērojot nepieciešamos drošības noteikumus, to starp ledus biezums, virve, ugunskurs, apsildāmā telts sausa apģērba nomaiņai.

Mēs esam šeit, lai apgūtu iespējami labāko praksi sava ķermeņa un prāta harmoniskai darbībai. Mēs iemācīsimies būvēt savu ķermeni no pamatiem nevis no jumta. Mēs iemācīsimies kontrolēt kontrolējamo, bet nekontrolējamo mācīsimies atstāt paša kontrolētāja ziņā.

Ja arī tev tas šķiet saistoši, pievienojies Zemessardzei!