Kritiskās infrastruktūras objektu aizsardzības mācības

Kritiskās infrastruktūras objektu aizsardzības mācības

Kritiskās infrastruktūras objektu aizsardzības mācības

Šajā nedēļas nogalē, 11. jūlijā NBS komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube tika devis mācību uzdevumu vairākām bruņoto spēku vienībām veikt kritiskās infrastruktūras objektu aizsardzību.

Šo mācību ietvaros mums, Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljona zemessargiem, saņemot bruņoto spēku komandiera pavēli bija noteiktā laikā un pilnā apbruņojumā jāizvēršas un jāieņem pozīcijas noteiktā rajonā ārpus bataljona pastāvīgā izvietojuma. Kā arī jāveic mācību uzdevums – Starptautiskās lidostas “Rīga” aizsardzība.

Šo mācību uzdevums bija pārbaudīt Bataljona spēju veikt izvirzīšanos uz aizsargājamo objektu, izvēršanos un veikt uzdevuma izpildi. Kā arī Bataljona vadības iemaņas saņemt un dot pavēli, vadīt operāciju un koordinēt uzdevuma izpildi.

“Neskatoties uz daudziem, paralēliem valstiski nozīmīgiem svētkiem un citiem publiskiem, sabiedriskiem pasākumiem, mācības bija teicami apmeklētas no zemessargu puses. Uzskatu, ka trauksmes plāna pārbaude tika veiksmīgi realizēta. Pārbaude ļāva identificēt Bataljona stiprās un vājās puses, pie kā turpmāk tiks strādāts, lai pilnveidotu Bataljona kaujas spējas”, sacīja Zemessardzes 17. PABN komandieris mācību nobeigumā.

AM preses relīzi par mācībām var lasīt šeit