Kā iestāties Zemessardzē un kas sagaida nākamo zemessargu.

Kā pieteikties zemessardzē?

Kā pieteikties zemessardzē?

Kā pietiekties vai kā iestāties Zemessardzē, parasti ir pirmais jautājums, ar kuru sākas ceļš līdz zemessarga zvēresta došanai. Turklāt, lielākajai daļai topošo zemessargu nav īsta priekšstata par to, kas zemessargu sagaida pēc zvēresta došanas, kā notiek apmācības un kā noritēs dienests Zemessardzē.

Ja arī tevi tas interesē, tad vari iepazīties ar atbildēm uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Vēlos iestāties zemessardzē, kas man jādara?

Gods kalpot Latvijai

Gods kalpot Latvijai

Ja esi nolēmis iestāties Zemessardzē, tad tev jāvēršas dzīvesvietai tuvākajā Zemessardzes bataljonā. Ja esi Rīgas, Jūrmalas vai Mārupes, Babītes, Ķekavas, Olaines novada iedzīvotājs, tad viena no iespējām ir pieteikties dienestam Zemessardzes 17. Kaujas atbalsta bataljonā.

Ar pilnu Zemessardzes bataljonu sarakstu vari iepazīties šeit.

Kā notiek uzņemšana Zemessardzē?

Kā notiek uzņemšana Zemessardzē?

Kā notiek uzņemšana Zemessardzē?

Iepriekš piesakoties telefoniski vai rakstiski pa e-pastu, ir jāierodas izvēlētajā bataljonā, līdzi ņemot pasi un izglītību apliecinošu dokumentu. Uz vietas uzrakstīsi iesniegumu un saņemsi norīkojumu uz medicīnas komisiju, kas jāiziet līdz ievadapmācības uzsākšanai pirms zvēresta došanas. Tādēļ būtu vēlams pieteikties dienestam vismaz mēnesi pirms zvēresta došanas.

 

Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljonā var pieteikties pa telefonu 67915370, 26515011 vai rakstiski pa e-pastu: 17bn@mil.lv

Plašāku informāciju atradīsi šeit.

Vai zemessarga kandidātiem ir jākārto fiziskās sagatavotības normatīvi?

Patruļa ziemā

Patruļa ziemā

Nē, zemessarga kandidātam nav jākārto fiziskās sagatavotības pārbaudījumi, bet par atbilstības prasībām vari iepazīties šeit.

Kā norit zemessarga zvēresta došana?

Pirms zemessarga zvēresta došanas ir jāiziet ievadapmācība, kas norit divas dienas nedēļas nogalē, kuras laikā tu apgūsi ierindas mācību un iepazīsies ar militārpersonu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem.

Pabeidzot šīs mācības, tev būs iespēja svinīgi dot zemessarga zvērestu kopā ar pārējiem zemessarga kandidātiem. Zvēresta došanas ceremonijā varēs piedalīties arī tev tuvi cilvēki.

Kas notiek pēc zemessarga zvēresta došanas?

Pamatapmācība

Pamatapmācība

Pēc zvēresta došanas tev sāksies zemessarga pamatapmācība, kuras laikā tu apgūsi visas pamata individuālā līmeņa zināšanas, kas nepieciešamas zemessargam.

Pamatapmācība ilgst 20 mācību dienas. Tā pat kā pārējais apmācību proces, pamatapmācība norisinās pārsvarā nedēļas nogalēs.

Cik bieži notiek Zemessardzes mācības?

Mācību intensitāte ir atkarīga no mācību plāna un zemessarga militārās specialitātes. Zemessargam ir jānodienē vismaz 20 dienas gadā jeb vidēji viena nedēļas nogale mēnesī.

Kādas militārās iemaņas apgūst zemessargs?

L-70 lielgabals

L-70 lielgabals

Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljonā var apgūt:

– pretgaisa aizsardzības militārās specialitātes (zenītraķešu RBS-70 apkalpe, zenītlielgabalu L-70 apkalpe), kā arī salūta zalvju šaušanu;

– lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanu, pirmo medicīnisko palīdzību, topogrāfiju, ierindas un sakaru mācības, objektu apsardzi un aizsardzību, autovadīšanu, kā arī radiotelefonistiem, sanitāriem, snaiperiem, ložmetējniekiem, granātmetēju un prettanku apkalpei nepieciešamās zināšanas.

Ja domā, ka dienests Zemessardzē ir tieši tev, piesakies līdz 26. jūnijam!

Nākamais zvērests 2017. gada 21. jūlijā.

Nākamā ievadapmācība 2017. gada 15. un 16. jūlijā

Detalizētāku informāciju atradīsi šeit.