Jauns apmācību cikls

Zemessargi apgūst tuvcīņas iemaņas

Zemessargi apgūst tuvcīņas iemaņas

Pēdējās brīvdienās (04.-05.07.2015.), kad saule visus cepināja pludmalēs un ģimeņu dārziņos, grupa zemessargu turpināja apgūt dažādas prasmes un jaunas zināšanas. Šogad dienestu uzsākušie Zemessardzes 17. PABN zemessargi, kuri savu aktivitāti un vēlmi apgūt zemessarga iemaņas jau vairākkārt ir nodemonstrējuši, atkal tikās bataljonā, lai mācītos.

Šoreiz viņus sagaidīja interesants un ļoti aktīvs nodarbību cikla sākums.
Dienu aizsākām ar tuvcīņas treniņiem, kurus pasniedza NBS ļoti labi zināms tuvcīņas meistars un pasniedzējs Igors Ponomarenko. Dienas pirmās puses nodarbības prasīja lielu zemessargu fizisko izturību. Pēc tuvcīņas paņemot nelielu atpūtu zemessargi devas klasē, lai atjaunotu zināšanas DAKO (darbs ar karti un orientēšanās). Nodarbība ļoti pieredzējušo instruktoru, virsseržanta Daiņa Ceiruļa un seržanta Guntara Jansona, vadībā pagāja raiti un interesanti.

Otrā nodarbību diena pagāja apgūstot darbību ar rācijām, kā arī NATO un latviskoto procedūru vārdu pielietojumu. Šķiroties pēc nodarbībām gaisā virmoja tikai viens jautājums – kad tiekamies uz nākamajām mācībām?