Jaunie zemessargi Mārupē mācās darboties komandā

Jaunie zemessargi

Jaunie zemessargi

No 1. līdz 7. jūnijam Zemessardzes 17. pretgaisa aizsardzības bataljons Mārupes novadā rīkoja zemessargu pamatapmācības nometni. Nometnē piedalijās vairāk nekā 20 jauno zemessargu. Daļa no viņiem pavisam nesen – 23. maijā – deva zemessarga zvērestu. Zemessargu apmācības pamatkursu nometnē izgāja arī veselas jauniešu volejbola komandas puiši.

Noteicošais ir patriotisms

Pavasara pusē Zemessardzes 17. pretgaisa aizsardzības bataljons gaidīja papildinājumu, aicinot savās rindās jaunus zemessargus no Rīgas, Jūrmalas, Daugmales, Ķekavas, Olaines un, protams, Mārupes. “Vadmotīvs, kāpēc cilvēki grib iestāties Zemessardzē, ir jautājums: ko es kā Latvijas pilsonis varētu dot savas valsts aizsardzībai, ja rastos tāda nepieciešamība. Un pirmais solis neapšaubāmi ir pievienošanās Zemessardzei un zemessarga pamata iemaņu apgūšana,” teic bataljona komandieris Aivars Krjukovs, apstiprinot, ka bataljonā zemessargu skaits tuvojas trim simtiem.

Agrāk Zemessardzē pieteikušies cilvēki pēc 30 gadu vecuma, bet tagad – pārsvarā jauni cilvēki vecumā līdz trīsdesmit. “Tas liecina, ka jauni cilvēki nedomā tikai par savām karjeras iespējām, raugoties uz dzīvi vienīgi no materiālās puses, bet domā arī par valsts drošību. Skaidrs, ka tad, ja Latvija netiks pienācīgi aizsargāta, nebūs arī vietas, kur attīstīsies ekonomikai.
Joprojām stimuls nākt uz Zemessardzi ir Krievijas un Ukrainas konflikts, kas šajās dienās atkal ir saasinājies,” atzīst komandieris.

Prasme darboties komandā

Uz jautājumu, vai, lai sekmīgi darbotos Zemessardzē, pietiek tikai ar patriotisma jūtām, majors A. Krjukovs skaidro, ka zemessarga fiziskajai sagatavotībai obligāti nav jābūt tādai pašai kā profesionālā dienesta karavīram, kura ikdienas fiziskā slodze ir lielāka. Taču zemessargu nometnēs pat īsākos apmācības posmos diena sākas ar rīta rosmi, notiek fiziskā sagatavošanās pārgājieniem.

“Vienība ir tik stipra, cik stiprs ir vājākais karavīrs,” uzsver A. Krjukovs, piebilstot, ka, protams, pilnīgi visu nenosaka tikai fiziskā sagatavotība vai ieroču lietošanas prasme. “Zemessargam jābūt pārliecinātam par sevi un cilvēkiem, kas ir blakus, un tad jau var izpildīt tos uzdevumus, kas nepieciešami valsts aizsardzībai. Tas tad arī tiek apgūts gan zemessargu pamata apmācības kursā, gan mācībās pēc tam.”

Mēs būsim zemessargi!

Majors A. Krjukovs zemessargu pamatapmācības kursa nometni sauc par laiku, kad neikdienišķos apstākļos jāmācās sadzīvot pašam ar sevi. Praktiski tas nozīmē septiņu dienu darbošanos 24 stundu režīmā, dzīvošanu teltīs, arī atklātā dabā, kaujas pozīciju sagatavošanu un gulēšanu sardzes režīmā. No aptaujātajiem jaunpienācējiem Zemessardzē “plinti krūmos” neviens mest netaisījās.